Центр інформаційних технологій
науково-методичного центру відділу освіти
 Василівської районної державної адміністрації
Запорізької області
Субота     20.04.2024     06:08
Форма входу
Пошук
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Меню сайту

Категорії розділу

План роботи [2]
Олімпіади [0]
Inter школа [2]
Конкурси [1]
Діяльність тренерів [0]

Друзі сайту
Головна » Статті » Методична робота » Inter школа

Загальна методика Інтершколи
Загальна методика
проведення гурткових занять
за навчальними модулями «Інтершколи»

Програмні продукти, з якими Ви будете працювати, розроблені спеціально для інноваційного проекту «Інтершкола – створення передумов для формування єдиного освітнього інформаційного простору», який реалізовується у багатьох областях України. В рамках реалізації даного проекту, в загальноосвітніх школах організовуються безкоштовні гуртки ІКТ «Інтершкола», в яких учні освоюють інформаційні технології за розробленими вітчизняними авторами та нашим товариством мультимедійними програмними засобами.
Робота гуртків, та безпосередньо самі гурткові заняття, організовано наступним чином:

Підготовка до роботи гуртка

- Перед проведенням занять, обов’язково ознайомтеся з навчальними матеріалами, виконайте самостійно практичну роботу та пройдіть тестування. (!!! Матеріали з папки Method обов’язкові для ознайомлення)
- Роздрукуйте необхідні документи для ведення документації.
- З метою систематизації навчальних матеріалів та інформації, що потрібна або створюється учнями при виконані практичних завдань:
1. Створіть на кожному ПК комп’ютерного класу окрему папку (наприклад, Interschool) для роботи гуртка. В цій папці створіть ще дві папки для модулів (наприклад, moduls) та папок для учнів (наприклад, gurtok).
2. Скопіюйте в папку для модулів перший навчальний модуль та виведіть ярлик для його запуску на Робочий стіл Windows для зручності учнів.
3. Створіть у папці для учнів окремі папки з номерами груп, а в них для кожного учня гуртка (з назвою за прізвищем) для розміщення в ній результатів практичних і творчих робіт.
- Перед першим заняттям гуртка проведіть організаційні збори, на яких ознайомте учнів з матеріалами модулю. Запропонуйте учням пройти контрольне тестування (дивись в модулі «Windows для керівника гуртка» в папці files\Контрольне тестування). Поясніть учням, що ця робота не на оцінку, а лише для подальшого порівняння рівня їх знань на початку вивчення модулю та після закінчення (контрольна робота останнього уроку модуля). Таке тестування варто проводити перед початком вивчення кожного модуля. Різниця рівнів знань – це підтвердження якості Вашої роботи і для батьків, і для керівництва школи, району, області. А в сумі – це показник діяльності усієї „Інтершколи”. Результати контрольного тестування внесіть до Протоколу результатів тестування (дивись Додаток 1).
- В разі виникнення питань щодо підготовки до роботи гуртка зателефонуйте до нашого методичного центру. Ми завжди будемо раді Вам допомогти.

Як правильно організовувати роботу гуртка

- Заняття проводяться двічі на тиждень. Тривалість одного заняття - 60 хв.
- Навчальний місяць складається з 8 занять і не пов’язаний з календарним місяцем.
- Кожне заняття умовно ділиться на 3 частини: підготовка до самостійної роботи з навчальними матеріалами, самостійна робота з навчальними матеріалами, творча робота над проектом.
- Підготовка до самостійної роботи. Оскільки кожна людина, будь то дитина, підліток чи дорослий, на початок кожного заняття має певний психологічний настрій, варто кілька хвилин виділити на їх підготовку, налаштування на самостійну роботу, зосередити їх увагу на тому, що буде вивчатися на даному занятті, показати взаємозв’язки з раніше вивченими матеріалами тощо.
- Самостійна робота передбачає:
a) перегляд та прослуховування мультимедійних матеріалів відповідного уроку кожним учнем персонально;
b) виконання практична робота до даного уроку, яка підкріпляє теоретичні знання практичними вміннями;
c) тестування, яке проводиться по завершенні практичної роботи та покликане здійснити перевірку засвоєння основних понять, які вивчалися на даному уроці.
- Робота над проектом – це творча складова уроку. Учень має чітко розуміти, для чого необхідні ті чи інші знання та вміння, як і де їх можна застосувати. В процесі творчої роботи вміння поступово перетворюються в навички.


А тепер докладніше:

Підготовку до самостійної роботи найкраще проводити за центральним ПК (ПК вчителя). Для цього пропонуємо доставити до робочого місця вчителя кілька столів, як зображено на малюнку 1. Після кількох занять Ви відчуєте зручність такого розміщення учнів для пояснення теоретичного матеріалу.

Бажано, щоб учні вели робочі зошити, в яких вони можуть записати важливі визначення, терміни, „гарячі” клавіші тощо. Для батьків, на першому етапі навчання, це також важливо. Їм складно змінити свій стереотип, що на уроках необхідно багато писати. Це лише наше побажання.
Перше заняття для учнів – хвилююча та довгоочікувана подія. Від першого враження, яке залишиться надовго, залежить формування позитивного іміджу „Інтершколи”. Постарайтеся зробити це заняття якомога цікавішим і обов’язково дайте дітям попрацювати з комп’ютером - це підкріпить їх інтерес до навчання. Проявіть, будь-ласка, тактовність та стриманість.
Якщо Ви частково пояснюєте учням теоретичний матеріал (а це іноді варто зробити для учнів 4-7 класів, особливо при вивченні складних тем), обов’язково в усній формі проконтролюйте, як вони його зрозуміли.
Розкажіть учням, яку практичну роботу вони будуть сьогодні виконувати, а можливо і покажіть як вона виконується. Лише після цього дозволяйте їм сідати за персональні комп’ютери для самостійної роботи.

Самостійна робота учнів розпочинається з перегляду відео фрагментів. Після перегляду можна переходити до виконання практичної роботи.
Завдання практичної роботи знаходяться у робочому вікні навчальної програми. Для їх виконання необхідно згорнути це вікно та запустити ту програму, в якій буде виконуватися робота. Проконтролюйте, щоб діти вміли переходити від одного вікна до іншого якомога швидше.
Результати практичної роботи учні зберігають в створену для них папку (дивись розділ Підготовка до роботи гуртка).
Після виконання практичної роботи учні переходять до поточного тестування. Це тестування проводиться з метою закріплення основних понять, які вивчені на цьому занятті. При бажанні Ви можете занести до Журналу відвідування ще й результати поточного тестування. Але це не обов’язково. Для фіксування рі0вня знань є контрольне тестування, яке учні проходять, вивчивши кілька тем.
Тестування останнього уроку – це контрольна робота за весь модуль. Тому результати цього тестування необхідно внести до Протоколу результатів тестування (дивись Додаток 1).
Наступний етап – творча робота учнів. Ми використовуємо метод виконання проектів. Це цікаво дітям та корисно для засвоєння вивченого матеріалу. Більш детальніше про роботу над проектами читайте нижче.
За кілька хвилин до закінчення заняття зробіть невеличкий підсумок та повідомте учням, що цікавого вони дізнаються та навчаться на наступному занятті. Це буде підтримувати їх інтерес до навчання протягом тих днів, в які не проводяться заняття.
Якщо учень з поважних причин пропустив заняття, попрацюйте з ним додатково в інший день, або використайте для цього час, відведений для творчої роботи.


Робота над проектами

Творчість – ось на що необхідно націлити учнів при роботі над проектами.
Робота над проектом передбачає роботу учня на протязі вивчення матеріалу модуля. Після закінчення навчання за модулем відводиться окрема, додаткова, година, на якій проводиться захист виконаних творчих робіт. Нижче в переліку творчих робіт за модулем вказано загальну тематику творчих робіт та види роботи на додатковій годині.
Творча роботи гуртківців розподілена за модулями наступним чином:
1. Модуль Windows
Передбачено проект-розповідь про себе, про свою школу, про друзів, про своє захоплення, про те, ким бажаєш стати, про те, чому почав вивчати ПК, для чого взагалі потрібно знати ПК, про що хотілось ще дізнатись, навчаючись в гуртку. Для першого модуля не передбачено захисту творчої роботи, тому замість захисту проводиться інтелектуальна гра «Морський бій».
2. Модуль Word
Проект «Моя перша книга» на вільну тему. Захист.
3. Модуль Internet
Заповнення електронного зошиту по ходу виконання практичних робіт. Додатково учні готують доповіді для круглого столу на тему «Безпечний Інтернет», що проводиться замість захисту.
4. Модуль Excel
У цьому модулі пропонується розробити систему електронних таблиць, що буде забезпечувати роботу певного магазину і складу при ньому. Захист.
5. Модуль Access
Розробка баз даних за вибраною темою. Захист.
6. Модуль Power Point
Розробка презентації за довільною темою. Захист.
7. Модуль «Персональний комп’ютер для досвідченого користувача»
За модулем «Персональний комп’ютер для досвідченого користувача» пропонується розробити презентацію роботи в будь-якій програмі, що вивчається за програмою навчання «Інтершкола». Захист.

На початку вивчення кожного навчального модуля повідомте дітям про необхідність на протязі вивчення модуля виконання проектної роботи, що після закінчення роботи буде проведений конкурс на кращу роботу в номінаціях: за краще оформлення, за оригінальність, за використання нових технологій, за цікаву інформацію, за літературний талант тощо.
Нехай діти вибирають ту тему, яку вони подужають, яка буде корисною для школи, кабінету інформатики тощо.
Діти не просто пишуть розповідь, книжку, створюють таблицю тощо, а працюють згідно зі складеним планом, вчаться азам проектної, дослідницької роботи. Не варто допускати, щоб діти бездумно списували щось з підручника. Тим більше, не варто виконувати цю роботу за учнів.
Це дитячий твір, він повинен мати свою родзинку.
Перегляньте документацію, яка знаходиться на компакт-диску в папці „Method”. Там Ви знайдете Технологічну карту проекту, Титульний лист та опис виконання проекту.
Працюючи над проектом, учні заповнюють Технологічну карту, яка дасть змогу планувати роботу як учням, так і керівнику гуртка.
Завдання керівника гуртка лише в тому, щоб допомогти правильно спланувати роботу учня відповідно черговості вивчення нових тем модуля.
При заповненні технологічної карти у стовпчику «Результат» бажано, щоб учні робили свої позначки (наприклад – «не закінчено», «перевірити», «правопис» тощо).
Допуском до захисту проекту є здані контрольні роботи по модулю та правильно заповнена Технологічна карта.
Технологічна карта заповнюється в ході роботи над проектом і здається разом з паперовим і електронним варіантом проекту керівнику гуртка перед його захистом.

Захист проектів – свято для дітей!

Захист проектів влаштуйте у вигляді шкільного конкурсу на кращий реферат, книжку, презентацію тощо, в залежності від того, що виконували учні. Запросіть на захист дирекцію школи, батьків, інших учнів.
Під час захисту проекту учень здає паперовий та електронний варіант своєї роботи, а також свою «Технологічну карту». Учень розповідає коротко суть своєї роботи, якими засобами він користувався при створені проекту, цитує текст тощо.
В технологічній карті в розділі «Захист проекту» вписуються рецензії керівника гуртка та колег по групі.
Успішний захист творчої роботи та добрі результати тестування на останньому уроці говорять про успішне закінчення навчання учня за модулем.

Після захисту проекту керівник гуртка передає до Головного офісу „Інтершколи ” (тільки на компактдиску):

1. усі проектні або творчі роботи гуртківців, розроблені під час навчання за поточним модулем;
2. протоколи результатів тестування (Додаток 1) за поточним модулем;
3. текстовий файл з повною адресою навчального закладу.

Ці матеріали є підставою отримання гуртківцем сертифіката про закінчення навчання.

Додаток 1
Доступно только для пользователей
Скачать с angelsv.ifolder.ru
Додаток 1
Скачать с rapidshare.com
Додаток 1
Скачать с depositfiles.com
Додаток 1

Категорія: Inter школа | Додав: msc (15.09.2008)
Переглядів: 1968 | Рейтинг: 3.0/2